Dodany: 2013-06-20 13:27:40

 

Na czym polega transport powietrznyW transport międzynarodowy najważniejsze jest by docierać na czas. Przy dużych odległościach jakie wiążą się z transport międzynarodowy musimy bazować na długo dystansowych środkach transportu w tym powietrznych.

 

Mowa o samolotach to one nadają się jak nic innego do pokonywania potężnych odległości. Jest pewna wada kiedy samolot już wyląduje to towar trzeba rozładować i przewieźć na miejsce docelowe. Wykonanie tych zabiegów zajmuje sporo czasu i na pewno generuje spore koszty dodatkowe. Wszystko musimy uwzględnić w kosztach transportu. Zwiększa to ogólny koszt, ale za to samolot umożliwia bardzo szybko pokonanie potężnych odległości. Co nie jest możliwe środkami kołowymi a nawet statkami.

 

Transport morski jest dużo bardziej długoterminowy w transport międzynarodowy niż lotniczy. Jego plusem względem lotniczego jest większa ładowność. Transport powietrzny o ile nie ma zawirowań pogodowych nie jest obciążony korkami czy innymi zatorami w ruchu. Wadą jest to, że wypadki powietrzne są śmiertelne, ale mają dużo niższą wypadkowość niż każdy transport kołowy.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega transport powietrzny
Nick: